KONSULTACJE DIETETYCZNE:
Jeżeli jesteś osobą, która nie potrafi lub nie lubi trzymać się wytyczonych schematów, zachęcam do skorzystania z konsultacji dietetycznej z uwzględnieniem małych kroków, prowadzących do osiągnięcia wyznaczonego celu. W metodzie tej nie musisz jeść tego, co zaplanowane jest na każdy dzień diety. Proponuję Ci większą swobodę w dokonywaniu wyborów żywieniowych. Moim zadaniem będzie uświadamianie, edukowanie i motywowanie. Na początku wskażę błędy jakie popełniasz i razem ustalimy w jakiej kolejności będziesz je eliminować. Zaproponuję Ci zdrowe alternatywy dla twoich dań, z uwzględnieniem twoich preferencji pokarmowych.
Szacunkowy koszt to: 30-50 zł (40-60 min)
ANALIZA SKŁADU CIAŁA I POMIARY ANTROPOMETRYCZNE: Pomiary antropometryczne pozwalają na szybką ocenę stanu odżywienia. Za pomocą pomiaru obwodów talii i bioder ustalę wskaźnik WHR wskazujący na Twój typ sylwetki/otyłości. Pomiar grubości fałdów skórno-tłuszczowych pozwala natomiast na ocenę zawartości tkanki tłuszczowej. Pomiar wykonuję za pomocą fałdomierza typu Herpenden. Ponadto proponuję Państwu nieinwazyjny i szybki pomiar składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej za pomocą analizatora składu ciała BC-420 MA z atestem medycznym. Urządzenie to pozwala na odczyt następujących parametrów: masa ciała, masa tkanki tłuszczowej w kg i %, masa tkanki mięśniowej w kg i %, całkowita zawartość wody w organizmie w kg i %, wiek metaboliczny, masa kości w kg, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, wskaźnik spoczynkowej przemiany materii BMR. Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem komputerowym GMON, który umożliwia kontrolowanie zmian w proporcjach komponentów składu ciała w trakcie dietoterapii.
Koszt: 30 zł
OCENA ZWYCZAJÓW ŻYWIENIOWYCH, ANALIZA WARTOŚCI ODŻYWCZEJ DIETY ZE WSKAZANIEM BŁĘDÓW ŻYWIENIOWYCH: Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest wartość odżywcza twojej codziennej diety, to zapraszam Cię do zbadania oceny sposobu twojego żywienia. Na początku poproszę Cię o spisanie wszystkich spożywanych pokarmów i napojów w ciągu 7-dni, następnie ocenię wartość energetyczną i odżywczą diety i razem porównamy ją z Normami Żywienia. Mogę także obliczyć wskaźnik jakości żywieniowej twojego jadłospisu (INQ), bądź jeśli jesteś wegetarianką/inem ustalę wartość odżywczą białek, które spożywasz oraz efekt uzupełniania się białek. Pomogę ustalić Tobie, jakie błędy dietetyczne popełniasz i w jaki sposób ich uniknąć. Myślę, że takie zrewidowanie dotychczasowego sposobu żywienia okaże się początkiem nowej drogi w twoim życiu. Drogi zdrowego stylu życia i racjonalnej, urozmaiconej diety.
Koszt: 30-50 zł (30-45 min)
OCENA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ: Aktywność fizyczna to jeden z ważniejszych czynników przy planowaniu jadłospisów. Najczęściej przy projektowaniu diety pacjent subiektywnie ocenia swoją aktywność fizyczną. Ja proponuję Tobie dokładną ocenę Twojej aktywności fizycznej za pomocą akcelerometru. Metoda ta jest nieinwazyjna i polega na noszeniu przez kilka dni specjalnego urządzenia (akcelerometr), który zlicza na podstawie twoich ruchów ilość kalorii przez Ciebie spalanych i kilometrów, które pokonałaś/eś. Zachęcam Cię do choćby jednorazowej, dokładnej oceny aktywności fizycznej, gdyż często subiektywna ocena może być niezwykle zawyżona.
Koszt: 50 zł (7-dniowa ocena aktywności fizycznej)
ZAKUPY Z DIETETYKIEM: Jakimi zasadami powinienem/am kierować się przy wyborze produktów spożywczych? Czy każdy chleb o ciemnej barwie jest razowy? Czym różni się chleb razowy od żytniego? Jak odczytywać etykiety produktów? Jakie produkty są niskotłuszczowe, niskocukrowe? Czy produkty light są lepsze? Jeśli dręczą Cię pytania tego typu, zapraszam na wspólne zakupy, na których pozwolę odnaleźć Ci się wśród sloganów reklamowych producentów żywności i dokonywać świadomych wyborów żywieniowych.
Koszt uzależniony od lokalizacji waha się w zakresie: 50-100 zł (ok. 60-90 min)
GOTOWANIE Z DIETETYKIEM: Zdrowe posiłki kojrzą się Tobie z jałowym jedzeniem szpitalnym? A może nie masz pomysłów jak przygotować zdrowe, lekki danie? Pokażę Tobie, że gotowanie pełnowartościowych posiłków wcale nie jest trudne. Lubisz tradycyjne potrawy? Razem przygotujemy wersje light Twoich ulubionych dań. A może zupełnie nie potrafisz gotować? Zatem pokażę Ci proste i szybkie przepisy nie tylko na obiad, ale również na spotkania z przyjaciółmi.
Koszt uzależniony od lokalizacji waha się w zakresie: 50-100 zł (ok. 60-90 min)
WARSZTATY DIETETYCZNE DLA OSOB ZAINTERESOWANYCH TEMATYKĄ ZDROWEGO ŻYWIENIA:
[contact-form-7 id=”18″ title=”Formularz 1″]
Warsztaty organizowane są dla grupy minimum 10 osób. Szacunkowy koszt: 150 zł/os.

Pakiety

PAKIET PODSTAWOWY
I wizyta: zebranie wywiadu medyczno- żywieniowego dot. stanu zdrowia, aktywności fizycznej, zwyczajów żywieniowych i preferencji pokarmowych + pomiary antropometryczne (30 zł)
II wizyta: wyznaczenie PPM, CPM, zapotrzebowania energetycznego na diecie np. redukcyjnej, ustalenie rozkładu posiłków, jadłospis 7-dniowy, zalecenia żywieniowe (40 zł + 80% ceny jadłospisu)
III wizyta (kontrolna): weryfikacja dzienniczka żywieniowego, korekta popełnionych błędów (30 zł)
Łączny koszt pakietu: 100 zł + 80% ceny jadłospisu
PAKIET KOMPLEKSOWY
I wizyta: 7-dniowa historia żywienia, wywiad medyczno- żywieniowy, pomiary antropometryczne, analiza składu ciała (60 zł)
II wizyta: wyznaczenie PPM, CPM, zapotrzebowania energetycznego na diecie np. redukcyjnej, ustalenie rozkładu posiłków, jadłospis 7-dniowy, zalecenia żywieniowe (40 zł + 80% ceny jadłospisu)
III wizyta (kontrolna): weryfikacja dzienniczka żywieniowego, korekta popełnionych błędów (30 zł)
Łączny koszt pakietu: 130 zł + 80% ceny jadłospisu
PAKIET RODZINNY (min. 3 osoby)
I wizyta: wywiad medyczno- żywieniowy, pomiary antropometryczne, analiza składu ciała (20 zł/os.)
II wizyta: wyznaczenie PPM, CPM, zapotrzebowania energetycznego na diecie np. redukcyjnej, ustalenie rozkładu posiłków, jadłospis 7-dniowy, zalecenia żywieniowe (30 zł + 65% ceny jadłospisu/os.)
III wizyta (kontrolna): weryfikacja dzienniczka żywieniowego, korekta popełnionych błędów (20 zł/os.)
Łączny koszt: 70 zł + 65% ceny jadłospisu/os.